Kwas hialuronowy

Wypełnianie Zmarszczek

NIECHIRURGICZNA Korekcja kształtu twarzy, UST, NOSA

Kwas hialuronowy występuje w naszej skórze będąc jej podstawowym składnikiem. Kwas hialuronowy absorbuje wodę  otrzymując właściwy poziom nawilżenia i jędrności skory. Stanowi on również rusztowanie dla włókien kolagenowych i elastynowych. Wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra traci objętość i jędrność, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek.
Kwas hialuronowy wykorzystywany do zabiegów wypełniania zmarszczek ma postać plastycznego i elastycznego żelu i  jest identyczny z kwasem hialuronowym który znajduje się w naszej skórze.

Ponieważ nie jest on pochodzenia zwierzęcego nie wywołuje reakcji alergicznych. Wstrzyknięty żel, podnosi zapadniętą skórę, spłycając w ten sposób zmarszczki.

Efekt jest spektakularny, natychmiastowy i utrzymuje się około 6-12 miesięcy. Wstrzyknięty kwas hialuronowy ulega z czasem resorpcji w tym samym procesie w którym resorpcji ulega nasz własny kwas hialuronowy co prowadzi do stopniowego powracania zmarszczek, które jednak nie sa tak głębokie jak przed zabiegiem, ponieważ obecność implantu z kwasu hialuronowego powoduje poprawę struktury skory.

Zabieg trwa zazwyczaj około 30-40 minut. Proponuje pacjentom znieczulenie skutecznym kremem znieczulającym. Bezpośrednio po zabiegu można kontynuować normalny tryb życia.

Kwas hialuronowy daje doskonałe rezultaty przy wypełnianiu:

 • Faldy nosowo wargowe
 • Linie marionetki (biegnące od kącików ust ku dołowi)
 • Opadnięte kąciki ust
 • Promieniste zmarszczki wokół ust
 • Cienie pod oczami
 • Zapadnięte doliny łez
 • Wypełnianie luku żuchwy
 • Bruzdy na policzkach
 • Wypełnianie policzków
 • Modelowanie owalu twarzy
 • Korekcja kształtu i powiększanie ust
 • Korekcja kształtu nosa

Wysoką skuteczność zabiegu potwierdzają liczne badania kliniczne i setki tysięcy zabiegów wykonanych na całym świecie.

Kwas Hialuronowy –  Modelowanie Ust

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawienia wyglądu stało się modelowanie ust. Zabieg jest wykonywany bez względu na wiek pacjenta.

U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust. Z wiekiem czerwień wargowa traci objętość i ulega zwiotczeniu, kąciki ust opadają nadając nam smutny wyraz twarz. Również z wiekiem część twarzy miedzy ustami a nosem ulega spłaszczeniu co powoduje efekt „zamykania się ust”.

Rezultat zabiegu jest natychmiastowy, usta odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia.

Proponuje pacjentom znieczulenie przy pomocy bardzo skutecznego kremu znieczulającego.

Po zabiegu implant jest niewyczuwalny. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Po kilku zabiegach na przestrzeni paru lat efekt ulega utrwaleniu.

NIECHIRURGICZNA KOREKCJA KSZTALTU NOSA

Preparatem kwasu hialuronowego można przeprowadzić korekcje kształtu nosa (garb), wypełnić ubytek oraz podnieść koniuszek nosa. Efekt utrzymuje się około 12 miesięcy.

Zabieg trwa około 1 godzinę. Proponuje pacjentom znieczulenie przy pomocy bardzo skutecznego kremu znieczulającego.

Efekt natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do normalnych czynności.