Roll-CIT (derma roller)

Roll-CIT to niewielki walec, na którym znajdują się dziesiątki małych igieł. Jego twórcą jest doktor Desmond Fernandes, chirurg plastyczny z Południowej Afryki.

Nasz personel wielokrotnie uczestniczył w szkoleniach prowadzonych przez twórcę Roll-CIT.

W Salonie Urody Chaniss korzystamy z urządzeń marki Environ. Na życzenie klienta do zabiegu możemy użyć urządzenia Environ Ionzyme Gold Roll-CIT, które wykonane zostało z pozłacanej stali chirurgicznej.

Podczas zabiegu igiełki znajdujące się na walcu wnikają w skórę, tworząc w niej tysiące małych otworów (o głębokości około 4-5 milimetrów), nie usuwając przy tym naskórka. Powstałe w ten sposób mikrourazy szybko się goją, a w reakcji na nie następuje pobudzenie produkcji kolagenu.

Gojenie się przebiega w trzech etapach.

Początkowo powstaje stan zapalny, następnie formowane są nowe tkanki, które w ostatecznym etapie są modelowane. Wytworzenie stanu zapalnego jest efektem przerwania ciągłości niewielkich naczyń krwionośnych znajdujących się tuż pod naskórkiem. W efekcie komórki krwi dostają się do otaczających je tkanek, dając początek szeregowi reakcji chemicznych, kontrolowanych przez układ odpornościowy organizmu. W ich czasie rośnie ilość czynników wzrostu dla komórek naskórka, naczyń krwionośnych i substancji stymulujących komórki do produkcji kolagenu i elastyny (fibroblasty).

Faza ta trwa kilkadziesiąt godzin. Jej zakończenie oznacza przejście do etapu drugiego, w którym dzięki zwiększonej produkcji białek i substancji mukopolisacharydowych, formują się nowe tkanki. Może on trwać nawet kilka miesięcy.

Nowe tkanki są modelowane w ostatniej fazie, która jest najdłuższa i może trwać nawet kilkanaście miesięcy. W tym czasie wytworzony we wcześniejszych procesach kolagen typu III (młody) jest przekształcany w silny i spoisty kolagen typu I, doskonale wspomagający skórę.

Zabiegi z zastosowaniem dermarollerów wykonujemy od 12 lat. Mamy w tym duże doświadczenie i bardzo dobre efekty.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • uszkodzenia naskórka,
  • aktywna opryszczka,
  • świeże blizny pooperacyjne,
  • stany chorobowe skóry.