Scarlet RF mikroigłowy

RF frakcyjna  mikroigłowa jest nową technologią w kosmetologii. Urządzenie świetnie sprawdza się w eliminacji różnego rodzaju defektów skóry. W chwili obecnej frakcyjna RF mikroigłowa jest bardzo popularną i niezwykle skuteczną metodą.

Urządzenie frakcyjnej RF mikroigłowej wykorzystują zdolności do regeneracji organizmu.  Zabieg polega na nakłuwaniu oraz kontrolowanym poparzeniu skóry. Zarówno głębokość nakłuwania jak i czas oraz intensywność ogrzewania można dowolnie regulować, w zależności od okolicy ciała i problemu skórnego. Nakłucie i podgrzanie powoduje częściowe uszkodzenie struktury skóry, a to wywołuje silną stymulację do regeneracji. W miejscu zniszczonej powstaje nowa tkanka, która jest młoda i posiada budowę prawidłową. Efekty są dobre, w niektórych wypadkach wręcz spektakularne.

Urządzenie umożliwia wykonywanie zabiegów mniej lub bardziej agresywnych. Zależy to od wskazania jak i okolicy ciała. Zabieg jest dosyć bolesny, dlatego też  wykonywany jest po znieczuleniu skóry kremem. Po znieczuleniu obszar ciała jest nakłuwany za pomocą jednorazowej końcówki o powierzchni około 1 cm kwadratowego. W momencie wkłucia przez igły przepływa prąd o częstotliwości radiowej powodujący silne rozgrzewanie głębokich warstw skóry. Wizualnie, po zabiegu skóra jest pokłuta i zaczerwieniona. Dochodzi do siebie od 1 do 4 dni. Przy bardzo silnych zabiegach ślady po zabiegu mogą być widoczne nawet do 6 tygodni.
Spektrum wskazań terapeutycznych do zabiegu jest dość szerokie. Frakcyjna RF mikroigłowa idealnie się sprawdza w liftingu skóry twarzy, szyi czy brzucha. Dodatkowo jest to jedyna skuteczna metoda w walce z rozstępami (likwidacja nawet „starych”, rozległych rozstępów). Poza tym skuteczna jest w usuwaniu zmarszczek, szczególnie w trudnych okolicach (warga górna czy pod oczami) oraz blizn.

RF frakcyjna mikroigłowa przewyższa inne zabiegi „odmładzające”, ponieważ daje możliwość bardzo precyzyjnego wykonania zabiegu, dokładnie na takiej głębokości i z taką mocą, jaką chcemy. RF frakcyjna mikrogłowa działa bezpośrednio wewnątrz skóry. Za pomocą RF mikroigłowej można uzyskać bardzo dobry efekt przy krótkim  czasie gojenia. Co więcej, technologia RF mikroigłowej pozwala wykonywać zabiegi na znacznie większej głębokości (nawet 3,5 mm) podczas gdy klasyczne lasery sięgają nie głębiej niż ok 1,7 mm.

Efekty RF frakcyjnej mikroigłowej można podzielić na te widoczne od razu i te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka następnych tygodni (do 3 miesięcy) po zabiegu. Dochodzi do stymulacji powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu.

Porównując do innych, inwazyjnych zabiegów, przeciwwskazań do wykonania RF mikroigłowej jest znacznie mniej. Głównym przeciwwskazaniem są zaburzenia gojenia się, ciąża i rozrusznik serca. Zabieg można wykonywać przez cały rok, nawet latem, na opaloną skórę.